A A AMenu

Najnowszy biuletyn ChSM

Biuletyn Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Medycznego Boże Narodzenie 2021

Aktualności

Noworoczne Spotkanie ChSM w Ustroniu - 8 stycznia 2022

Dnia 8 stycznia 2022 roku, odbyło się noworoczne Spotkanie ChSM w Ustroniu. Głównym tematem - „GENDER – ODWRACANIE BOŻEGO PORZĄDKU”…


PODSUMOWANIE - KONFERENCJA CHSM 2021

  Podsumowanie jesiennej Konferencji ChSM która odbyła się w dniach 23.09 do 26.09.2021 Szczegóły po kliknięciu w poniższe linki: >>> SPRAWOZDANIE Z KONFERENCJI <<< Temat :…


NOWOROCZNE SPOTKANIE CHRZEŚCIJAŃSKIEGO STOWARZYSZENIA MEDYCZNEGO - 2021

Chcemy Was bardzo serdecznie zaprosić na „zimowe” Spotkanie, które w  ostatnich latach odbywało się w scenerii pięknej zimy, na południu Polski,…


PODSUMOWANIE- KONFERENCJA ONLINE CHSM 2020

  Sprawozdanie z jesiennej Konferencji Online ChSM 2020 ZAPRASZAMY DO SKRÓTÓW NIEKTÓRYCH WYSTĄPIEŃ z Konferencji ChSM: Materiały w PDF: Oczekiwania współczesnego pacjenta…


OSTATNIE W TYM ROKU „Spotkanie na odległość” - 27.11.2020 - ARCHIWUM

27.11.2020 ODBYŁO SIĘ OSTATNIE W TYM ROKU „Spotkanie na odległość” -  Jak żyć w harmonii w życiu osobistym i zawodowym? Czy jest…


WALENTYNKI 2017

Wersja PDF
2017-02-13

WALENTYNKI - czy to temat „godny” refleksji na stronie ChSM?. Wpierw odrzuciłam sensowność takich rozważań.


Pojawiły się jednak skojarzenia z Biblią. Bóg mówi – „Miłością wieczną umiłowałem cię” (Jer. 31,3);
Większej miłości nie ma nad tę, jak gdy kto życie swoje kładzie za przyjaciół swoich”- Ew. Jana 15,13;
Jesteś w moich oczach drogi, cenny i Ja cię miłuję – tak mówi Pan” (Izajasz 43,4).
Takich zapewnień jest o wiele więcej. Cała Biblia jest świadectwem ogromnej Bożej miłości do człowieka.
Może nie potrafisz kochać tak jak np. mówi słynny „Hymn o miłości” z I listu do Koryntian (ja nie potrafię i wiele razy zawodzę).
Istnieje jednak możliwość podłączenia się do źródła Miłości i czerpać zeń siłę – ponieważ napisano „Umiłowani, miłujmy się nawzajem, gdyż miłość jest z Boga  - Bóg jest miłością”  I list Jana4. 7-8


Dzielę się również z Wami skromną sentencją „Czasem ratują nas prawdziwe drobiazgi: gest dziecka, uśmiech, filiżanka doskonałej kawy." Jonathan Lewis Carroll (1832-1898)

 

JESZCZE WYPIJEMY RAZEM KAWĘ

Pewien professor przed swoja klasą, w czasie lekcji filozofii, bez jednego slowa
wziął szklany słój, wielki i pusty i zaczął wypełniać go piłkami golfowymi.
Następnie zapytał swoich uczniów czy słój jest pełny i wszyscy natychmiast odpowiedzieli, że tak.
Profesor wział więc pudełko małych szklanych kulek i wsypał je do słoja.
Kuleczki wypełniły wszystkie wolne miejsca pomiedzy piłkami golfowymi.
Ponownie zapytał klasę czy słój już jest pełny i znowu usłyszał odpowiedź, że tak.
Następnie ujął w ręce skrzyneczkę piasku i wsypał piasek do słoja.
Piasek wypełnił wolne miejsca jakie jeszcze pozostawały i profesor zapytał uczniów ponownie, a oni znowu odpowiedzieli, że słój teraz jest pełny..


Wtedy profesor podniósł przygotowaną wcześniej szklankę pełną pachnacej kawy i wylał jej zawartość do słoja, mocząc piasek. Studenci śmiali się wobec tej nowej sytuacji.
Wtedy profesor powiedział: “Chcę byście zrozumieli, że ten szklany słój przedstawia nasze życie. Golfowe piłki są elementami najważniejszymi takimi jak Bóg, rodzina, przyjaciele.
Kolorowe szklane kuleczki to inne rzeczy, które są ważne: praca, piekny dom, nowy samochód... itd. Piasek przedstawia wszystkie malutkie rzeczy.
Ale gdybyśmy wsypali piasek do słoja na poczatku, nie byłoby miejsca na golfowe pilki i na szklane kolorowe kulki. To samo dzieje się w naszym życiu.
Jeżeli trwonimy cały nasz czas i energię na małe rzeczy – nigdy nie będziemy mieć miejsca na rzeczy rzeczywiscie ważne. Trzeba zwracać uwagę na rzeczy, które są najważniejsze dla naszego szczęścia. Spędzajcie miło czas z rodzeństwem, idzcie się zabawić z rodziną i z przyjaciółmi, poświęćcie trochę czasu wam samym, szukajcie Boga i Mu zaufajcie, poszukujcie wiedzy, studiujcie, praktykujcie swój ulubiony sport...Zawsze będziecie mieli czas na inne rzeczy, ale pamietajcie o golfowych piłkach na pierwszym miejscu. Wszystko pozostałe to jedynie piasek".

Wtedy jeden z uczniów zapytał co przedstawiała kawa.
Profesor odpowiedział: “jak dobrze, że postawiłeś to pytanie, bo kawa służy po prostu by pokazać jak nieważne jest na ile wypełnione i zajęte jest nasze życie, zawsze znajdzie się miejsce, by napić się kawy z przyjacielem".

“Ainda tomaremos um café juntos”(autor nieznany)

Ps. Wyobraźcie sobie, że pijecie kawę z naszym najlepszym przyjacielem –Jezusem, jak by to wyglądało, o czym rozmawialibyście? - On sam powiedział -  Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego – z Ew. Jana 15, 12 -17.

Pozdrawiam, mam nadzieję, że “JESZCZE WYPIJEMY RAZEM  KAWĘ", może na jesiennej konferencji ChSM?


W imieniu Zarządu zapraszam - Barbara Szczuka- Sekretarz ChSM